Sağlıklı Dişlerle
Hayata Gülümseyin...
Telefon Randevu İçin 182
Dt.Levent ILDIZ
Başhekim Yardımcısı
Mehmet GÖK
Kalite Yönetim Direktörü

2019 YILI SKS GÖREVLENDİRME LİSTESİ

Bölüm Kalite Sorumluları

Personelin Ad Soyadı

Görevi

Kurumsal Yapı

Serkan GÖRGÜN

İdari Mali İşler Müdürü

Bilgi Yönetim Sistemi, Otelcilik Hizmetleri, Dış Kaynak Kullanımı

Ramadan ŞENOCAK

Müdür Yard.

Sosyal Sorumluluk, Hizmete Erişim, Poliklinik Hizmetleri, Hasta Bakımı

Dt. Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

Hasta Deneyimi

Sevcan ŞENOCAK

Diş Tek.(Hasta Hakları Birm. Sorm.)

Kalite Yönetimi, İstenmeyen Olay Bildirim Sistemi, Atık Yönetimi, Eğitim Yönetimi, Risk Yönetimi, Acil Durum ve Afet Yönetimi

Mehmet GÖK

Sağ. Mem (Kalite Yönetim Direktörü)

Sağlıklı Çalışma Yaşamı

Seçgül AKMEŞE

Diş Tek. (Çalışan Hakları ve Güv. Brm. Sorm.)

Enfeksiyonların Önlenmesi

Uz.Dt. Gözde PEKER TEKDAL

Diş Eti Hastalıkları Uzm.

Sterilizasyon Hizmetleri

Uğur BAKİ

Sorm .Ağız ve Diş Sağ. Tek.

Radyasyon Güvenliği

Uz.Dt.Selin ERGÜN

 Ağız, Diş ve Çene Radyoloji Uzmanı, (Radyoloji Birim Sorumlusu)

Protez Laboratuarı Hizmetleri

Esra SAZLIPINAR

Diş Tek. (Diş Protez Lab. Srom. Teknisyeni)

Tıbbi Kayıt ve Arşiv Hizmetleri

Duygu KIRCALI

Memur (Arşiv Sorumlusu)

Medikal Depo, İlaç Yönetimi, Malzeme ve Cihaz Yönetimi

Hatice DERİN

Tıbbi Sekreter (TKY)

Ayniyat Depo, Malzeme ve Cihaz Yönetimi

Nurşin FAYDALI

Tıbbi Sekreter (TKY)

Biyomedikal Depo, Malzeme ve Cihaz Yönetimi

Deniz ASLAN

Tıbbi Sekreter (TKY)

Klinik Mühendislik, Tesis Yönetimi

Halil KOYMALI

Makine Tek. (TKY)

Doküman Yönetimi, Gösterge Yönetimi (Hizmet-Klinik)

Ece ERGÜN

VHKİ (Kalite Birim Çalışanı)

Komite/Ekip Adı

Personelin Ad Soyadı

Ünvanı

Tebellüğ İmzası

TESİS GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Ramadan ŞENOCAK

İdari ve Mali İşler Müdür Yard.

 

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Halil KOYMALI

Makine Teknikeri

 

Ahmet CİVCİR

Hukuk Birim Sorm.

 

 

EĞİTİM KOMİTESİ

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Uz.Dt.Seniha KISAKÜREK

Protez Diş Uzmanı

 

Dt.Didem TAŞKIRAN

Diş Hekimi

 

Seçgül AKMEŞE

Çalışan Hakları Birm Sor.

 

 

HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Dt.Bülent AKIN

Diş Hekimi

 

Dt.Selin ERGÜN

Ağız,Diş ve Çene Radyoloji Uzmanı

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Uğur BAKİ

Sterilizasyon Birm Sorm.

 

Deniz ASLAN

Biyomedikal TK.

 

 

ENFEKSİYON KONTROL KOMİTESİ

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Uz.Dt.Gözde TEKDAL

Periodontoloji Uzmanı

 

Uz.Dt.Naile CURA

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

 

Uğur BAKİ

Sterilizasyon Ünitesi Sorm.

 

 

BİNA TURU EKİBİ

Serkan GÖRGÜN

İdari ve Mali İşler Müdürü

 

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Halil KOYMALI

Makine Teknikeri

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Seçgül AKMEŞE

Çalışan Hak. Birm Sorm.

 

 

KARŞIYAKA MERKEZ

MAVİ KOD EKİBİ

Dt.İ.Sarp DOĞAN (A Blok Asil)

Diş Hekimi

 

Dt. Muammer SÜRER (A Blok Yedek)

Diş Hekimi

 

Dt.  Esra KAVURMACI  (B Blok Asil)

Diş Hekimi

 

Dt.  Ceyhun AKYÜZ (B Blok Yedek)

Diş Hekimi

 

Selcen DOĞAN  (*)

Ağız ve Diş Sağlığı Tek.

 

Mehmet Nezif BAĞCIER (yedek) (*)

Ağız ve Diş Sağlığı Tek.

 

(*)  Acil çantalarının malzeme ve ilaç adet ve miad  kontrollünden sorumludur.

Mesai Dışı Çalışma ve Nöbet Hizmetlerinde Mavi Kod Ekibi Nöbetçi Diş Hekimi ve Sağlık Personeli görevli ve sorumludur.

 

KARŞIYAKA SEMT 2 DP

MAVİ KOD EKİBİ

Dt.Çiğdem TOKEL

Diş Hekimi

 

Dt. Berna Göçkan KAYA

Diş Hekimi (yedek)

 

Hülya MUMCU

Diş Klinik Yard.

 

 

(*)  Acil çantalarının malzeme ve ilaç adet ve miad  kontrollünden sorumludur.

 

ÇİĞLİ DTPM

MAVİ KOD EKİBİ

Dt.Cenk PEKİNTURK

Diş Hekimi

 

Dt.Füsun BAYSAL

Diş Hekimi (yedek)

 

Pınar  YÖRÜK (*)

Diş Teknisyeni

 

(*)  Acil çantalarının malzeme ve ilaç adet ve miad  kontrollünden sorumludur.

Mesai Dışı Çalışmada Mavi Kod Ekibi Sorumlu Hekim görevli ve sorumludur.

 

ORGANİZE DP

MAVİ KOD EKİBİ

Dt.Murat TEKDAL

Diş Hekimi

 

Dt.Huriye Nejlan ÖZMEN

Diş Hekimi

 

 

HASTA/HASTA YAKINLARININ GÖRÜŞ ve ÖNERİLERİNİ DEĞERLENDİRME EKİBİ

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Sevcan  ŞENOCAK

Hasta Hakları Birim Sorm.

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Ece ERGÜN

Kalite Birim Çalışanı

 

 

ÇALIŞANLARIN GÖRÜŞ ve ÖNERİLERİNİ DEĞERLENDİRME EKİBİ

Dt. Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Seçgül AKMEŞE

Çalışan Güv. Birim Sorm.

 

Ece ERGÜN

Kalite Birim Çalışanı

 

 

BİLGİ GÜVENLİĞİ

EKİBİ

Serkan GÖRGÜN

İdari ve Mali İşler Müdürü

 

Dt. Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Mehmet GÖK

Kalite Yönetim Direktörü

 

Mustafa ÇALIK

Bilgisayar  Tek.

 

 

İLAÇ YÖNETİMİ

EKİBİ

Dt. Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Uz.Dt.Gözde TEKDAL

Periodontoloji Uzmanı

 

Selma ÖZÇELİK

Medikal Depo TK

 

 

KARŞIYAKA MERKEZ

BEYAZ KOD EKİBİ

Dt.Levent ILDIZ

Başhekim Yard.

 

Dt.Kadri TAVLAŞ

Diş Hekimi

 

Sevcan ŞENOCAK

Hasta Hakları Bir. Sorm.

 

Ahmet CİVCİR

Hukuk Birim Sorm.

 

Seçgül AKMEŞE

Çalışan Hakları Birim Sorm.

 

Ömür BUZLUKAYA

Güvenlik Personeli

 

Mesai Dışı Çalışma ve Nöbet Hizmetlerinde Beyaz Kod Ekibi Nöbetçi Diş Hekimi ve Sağlık Personeli görevli ve sorumludur.

 

SEMT 2 DP

BEYAZ KOD EKİBİ

Dt.Çiğdem TOKEL

Semt 2 DP Sorm. Diş Hekimi

 

Özlem GÜNEL

Diş Hekimi

 

Cem BAŞREN

V.H.K.İ.

 

 

ÇİĞLİ DTPM

BEYAZ KOD EKİBİ

Dt.Volkan ERDEMLİ

Çiğli DTPM Sorm. Diş Hekimi

 

Dt.Mahmut  KARAKUŞ

Diş Hekimi

 

İbrahim  ÖZKAN

Diş Tek.

 

Mesai Dışı Çalışmada Beyaz Kod Ekibi Sorumlu Hekim görevli ve sorumludur.

 

ORGANİZE  DP

BEYAZ KOD EKİBİ

Dt.Murat TEKDAL

Diş Hekimi

 

Dt.Huriye Nejlan ÖZMEN

Diş Hekimi

 

 

KARŞIYAKA MERKEZ

KIRMIZI KOD EKİBİ

Kemal Deniz ADIGÜZEL

Temizlik Pers.

 

Ahmet ATİK

Hizmetli

 

Erdal BİNGÖL

Temizlik Pers.

 

Okay GÖKÇE

Diş Tek.

 

Yetkin DENİZ

Temizlik Pers.

 

Mesai Dışı Çalışma ve Nöbet Hizmetlerinde Kırmızı Kod Ekibi Nöbetçi Diş Hekimi ve Sağlık Personeli görevli ve sorumludur.

 

SEMT 2 DP

KIRMIZI KOD EKİBİ

Dt.Emin Erhan AKŞAHİN

Diş Hekimi

 

Cem BAŞREN

V.H.K.İ.

 

 

ÇİĞLİ DTPM

KIRMIZI KOD EKİBİ

Dt.Volkan ERDEMLİ

Çiğli DTPM Sorm. Diş Hekimi

 

Erhan GÜNEŞ

Temizlik Pers.

 

Mesai Dışı Çalışmada Kırmızı Kod Ekibi Sorumlu Hekim görevli ve sorumludur.

ÖZ DEĞERLENDİRME PLANI 2019

Boyut

Öz Değerlendirme Yapılacak Bölüm Adı

Öz Değerlendirme Tarihi/Saati

Bölümlere Bildirme Tarihi

Bölüm Kalite Sorumlusu

Bölüm Kalite Sorumlusu Tebliğ

Değerlendirici

Değerlendirici Tebliğ

Kurumsal Hizmetler

Kurumsal Yapı

08.01.2019/ 15:00

03.01.2019

Serkan GÖRGÜN

İmza

Dt.Levent ILDIZ

İmza

Kalite Yönetimi

08.01.2019/ 13:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Uz.Dt.Selin ERGÜN

İmza

Doküman Yönetimi

08.01.2019/ 13:00

03.01.2019

Mehmet GÖK,

Ece ERGÜN

İmza

Uz.Dt.Selin ERGÜN

İmza

Risk Yönetimi

09.01.2019/ 10:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Seçgül AKMEŞE

İmza

İstenmeyen Olay Bildirim Sistemi

09.01.2019/ 11:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Seçgül AKMEŞE

İmza

Acil Durum ve Afet Yönetimi

09.01.2019/ 13:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Seçgül AKMEŞE

İmza

Eğitim Yönetimi

09.01.2019/ 15:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Seçgül AKMEŞE

İmza

Sosyal Sorumluluk

10.01.2019/ 09:00

03.01.2019

Dt. Levent ILDIZ

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Hasta ve Çalışma Odaklı Hizmetleri

Hasta Deneyimi

10.01.2019/ 15:00

03.01.2019

Sevcan ŞENOCAK

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Hizmete Erişim

10.01.2019/ 16:00

03.01.2019

Dt. Levent ILDIZ

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Sağlıklı Çalışma Yaşamı

14.01.2019/ 13:00

03.01.2019

Seçgül AKMEŞE

İmza

Dt. Levent ILDIZ

İmza

Sağlık Hizmetleri

Enfeksiyonların Önlenmesi

14.01.2019/ 15:30

03.01.2019

Uz.Dt.Gözde PEKER TEKDAL

İmza

Uğur BAKİ

İmza

Sterilizasyon Hizmetleri

15.01.2019/ 15:30

03.01.2019

Uğur BAKİ

İmza

Uz.Dt.Gözde PEKER TEKDAL

İmza

İlaç Yönetimi

16.01.2019/ 15:30

03.01.2019

Selma ÖZÇELİK

İmza

Uz.Dt.Gözde PEKER TEKDAL

İmza

Radyasyon Güvenliği

14.01.2019/ 13:30

03.01.2019

Uz.Dt.Selin ERGÜN

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Protez Laboratuvarı Hizmetleri

16.01.2019/ 15:30

03.01.2019

Esra SAZLIPINAR

İmza

Uz.Dt. Seniha BABA

İmza

Hasta Bakımı

16.01.2019/ 13:30

03.01.2019

Dt.Levent ILDIZ

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Destek Hizmetleri

Tesis Yönetimi

17.01.2019/ 10:00

03.01.2019

Halil KOYMALI

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Otelcilik Hizmetleri

17.01.2019/ 15:30

03.01.2019

Ramadan ŞENOCAK

İmza

Seçgül AKMEŞE

İmza

Bilgi Yönetim Sistemi

17.01.2019/ 16:00

03.01.2019

Ramadan ŞENOCAK

İmza

Mehmet GÖK

İmza

Malzeme ve Cihaz Yönetimi

18.01.2019/ 10:00

03.01.2019

Deniz ASLAN

İmza

Ahmet CİVCİR

İmza

Tıbbi Kayıt ve Arşiv Hizmetleri

18.01.2019/ 15:00

03.01.2019

Duygu KIRCALI

İmza

Ahmet CİVCİR

İmza

Atık Yönetimi

18.01.2019/ 10:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Seçgül AKMEŞE

İmza

Dış Kaynak Kullanımı

18.01.2019/ 11:00

03.01.2019

Ramadan ŞENOCAK

İmza

Ahmet CİVCİR

İmza

Gösterge Yönetimi

Göstergelerin İzlenmesi

21.01.2019/ 09:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Ece ERGÜN

İmza

Kalite Göstergeleri

21.01.2019/10:00

03.01.2019

Mehmet GÖK

İmza

Ece ERGÜN

İmza

PERSONEL HİZMET İÇİ YILLIK EĞİTİM PLANI (2019)

 

EĞİTİM PLANI GÜNCELLEME TARİHİ:10.01.2019

 

 

Eğitim Konusu

Genel Başlıkları

Amaç/ Hedef

Etkinlik Yöntemi

Gerekli Materyaller

Eğitim Tarihi

Eğitim Saati

Süresi

Eğitim Yöntemi ve Yeri

Eğitimcinin Adı Soyadı

Katılımcı Personel Grubu

1

Kişiler Arası İletişim Eğitimi

İletişim, Empati

Bilgilendirme / %90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

OCAK ŞUBAT

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

2

Hasta Hakları ve Sorumlulukları Eğitimi

Hasta Memnuniyeti, Hasta Hakları ve Sorumlulukları, Etik ve Hasta Hakları

Bilgilendirme / %90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

ŞUBAT MART

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

3

Hasta Güvenliği Eğitimi

Güvenli Cerrahi Uygulamaları,

İlaç güvenliği,

Transfüzyon Güvenliği,

Sözel İstem Uygulaması,

Bilgilendirme / %90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

NİSAN MAYIS

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Sağlık Personeli

4

Hasta Güvenliği Eğitimi

Hasta Transferi,

Hasta Düşmeleri,

Hasta Kimlik Tanımlayıcılarının Kullanımı ve Hasta Kimliğinin Doğrulanması,

Mavi Kod, Pembe Kod, Kırmızı Kod

Bilgilendirme / %90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

MAYIS HAZİRAN

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

5

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kesici Delici Alet Yaralanmaları,

Sağlık Tarama Programı,

Risk Yönetimi, Meslek Hastalıkları ve Hukuki Sonuçları,

Kişisel Koruyucu Ekipmanlar Ve Güvenli Kullanımı

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

TEMMUZ AĞUSTOS

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

6

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Bilgi Güvenliği, E Posta, Şifre Güvenliği,

Hasta Bilgilerinin Mahremiyeti ve Gizliliğinin Korunması

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

AĞUSTOS EYLÜL

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

7

Çalışan Hakları Eğitimi

Beyaz Kod, Mobbing

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

EYLÜL EKİM

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

8

El Hijyeni Eğitimi

El Hijyeni

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

EKİM

KASIM

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

9

Temizlik Eğitimi

Bölüm Bazlı Temizlik, Atık Yönetimi

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

KASIM

ARALIK

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel

10

İlk Yardım Eğitimi

Temel Yaşam Desteği

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

KASIM

7/24

1 Saat

Uzaktan

Eğitim Sistemi

UES

Tüm Personel (Sağlık Pers. Hariç)

11

İlk Yardım Eğitimi

 

İleri Yaşam Desteği

CPR Eğitimi

 (Cardio Pulmoner Resüsitasyon)

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

İnternet, Bilgisayar

MART

7/24

1 Saat

Uygulamalı Eğitim

İl Sağlık Müd. Görevlendirme Pers.

Diş Hekimi+Sağlık Personeli

12

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

a) Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler,

b) Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,

c) İşyeri temizliği ve düzeni,

ç) İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar

h) İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü,

f)İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması,

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

Bilgisayar,

LCD TV

EKİM

13:00

17:00

4 Saat

Anlatım

Eğitim Salonu

İGU

Mehmet GÖK

Tüm Personel

13

Enfeksiyon önlenmesi hakkında sağlık çalışanlarına eğitim

Enfeksiyon Kontrolü ve önemi,  Diş Ünitlerinin Dezef.,

 Riskli Alan Temizliği, Protezlerin Dezenf., Dezenfektan Kullanımı

Bilgilendirme /%90 katılım

Ön/Son Test

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

ŞUBAT

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Mehmet GÖK

+M.Nazif BAĞCIER

Sağlık Pers., Diş Klinik Yard. Pers.

14

İstenmeyen Olay Bildirim Sistemi

Amacı, önemi ve sorumluluklar, Sistemin yapısı, Çalışanlar açısından bildirimlerin gizliliği ve güvenliği , Sistemin odağı olan hatalardan öğrenme ve sürekli iyileştirme kültürü,  İstenmeyen Olay Bildirim Sistemi kapsamında yer alan istenmeyen olaylar,  Bildirimin yapılma şekli ve uyulması gereken

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

MART

16:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Mehmet GÖK

Tüm Personel

15

Acil Kod Sistemleri

Mavi Kod, Beyaz Kod, Kırmızı Kod Amacı, önemi ve sorumluluklar, Sistemin yapısı, Bildirimin yapılma şekli ve uyulması gereken

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

ŞUBAT

16:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Mehmet GÖK

Tüm Personel

16

Hizmet Sunum Süreçleri Eğitimi

Hasta Mahremiyeti

Hasta memnuniyeti

 Hasta hakları, sorumlulukları ve uymaları gereken kurallar

 İletişim beceriler

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

MART

16:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Seçgül AKMEŞE, Sevcan ŞEOCAK

Hasta Kayıt, Sağlık Pers., Diş Klinik Yard. Pers.

17

Acil Durum Ve Afet Yönetimine Yönelik Eğitim

Temel Afet Bilinci,

Yangın Söndürücüler ve Kullanımı, YOTA, Tahliye

Kırmızı KOD

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

HAZİRAN

14:30

1 Saat

Eğitim Salonu

İzmir İtfaiyesi Pers., Mehmet GÖK

Tüm Personel

18

Radyoloji Güvenliği

Radyolojik işlemlere ait çekim protokolleri, hasta ve çalışanların radyasyon güvenliğinin sağlanması

 

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Nisan

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Uz.Dt.Selin ERGÜN

Radyoloji Uzm.

Röntgen Tek.

19

Protez Tranfer  Taşıma Personeli

Protetik Materyalin Transferi ile ilgili kurallar t

 

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

ŞUBAT

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Diş Tek. Esra SALIPINAR

İlgili Çalışan

20

Protezin Yapımına İlişkin Süreçlerin Kontrolü Eğitimi

Protezin yapımına ilişkin süreçlerin kontrolü, Ölçü ve Model Kabul Red Kriterleri, Cihaz Kullanım Kullanımı, Bakım Eğitimi

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Uygulamalı Eğitim

Mayıs

15:00

1 Saat

Protez Lab.

Uz.Dt.Seniha KISAKÜREK

Diş Protez Teknisyenleri

21

Gıda Güvenliği

Hijyen Eğitimi

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Uygulamalı Eğitim

Mayıs

15:00

1 Saat

Yemek Şirketi

Yemek Şirketi

Yemek Dağıtımı Yapan Pers.

22

Tehlikeli Madde Yönetimi

Tehlikeli Madde ve İşaretleri

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Nisan

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Mehmet GÖK

İlgili Kullanıcılara

23

Bilgi Yönetim Sistemi Eğitimi

Diş Hekimliği Bilgi Yönetim Sistemi Eğitimi

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Tüm Yıl Boyunca

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Aylin ÇOBAN

İlgili Birim Çalışanları

24

Depo Malzeme Transferi

Malzemelerin Güvenli Transferi

Özel Nitelikli veya Tehlikeli Malzemeler

 

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Nisan

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Depo Sorumlu Pers.

İlgili Çalışanlar

25

Tıbbi Atık Taşıma Personeli

Tıbbi Atık Yönetimi

Eğitimi

 

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Mart

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Atık Yönetim Sorm. Mehmet GÖK

İlgili Çalışanlar

26

Biyomedikal dayanıklı taşınırların kullanıcı eğitimi

Klinik içi Tıbbi Cihazların Kullanımı

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Eylül

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Tolga AKYOL, Materyovijilans Sorumlusu

Sağlık Pers.+Diş Klinik Yard. Pers.

27

İlaç ve Tıbbi Sarf Malzeme Eğitimi

*Akılcı ilaç kullanımı, *İlaçların stabilitesi, *İlaç geçimsizliği, *İlaç-ilaç etkileşimi, ilaç-besin etkileşimi, *Yüksek riskli ilaçlar ve kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar, *Tehlikeli ilaçların güvenli uygulamaları, *İlaçlarda advers etki ve advers etki bildirimi, *Bölünebilir ve ezilebilir ilaçlar, *Tıbbi sarf malzemelerinde olumsuz olay ve olumsuz olay bildirimi, *İlaç hazırlama teknikleri *Özel saklama koşullarına sahip ilaçlar (soğuk zincire tabi ilaçlar, ışıktan korunması gereken ilaçlar, vb.) *İlaç ve tıbbi sarf malzeme depolama koşulları *Akılcı antibiyotik kullanımı

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Eylül

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Eczacı

Sağlık Çalışanları

28

İlaç ve Tıbbi Sarf Malzeme Eğitimi

İlaç- tıbbi sarf malzeme güvenliği ve yönetimi

Bilgilendirme /%90 katılım

Soru Cevap

Bilgisayar, LCD TV, Pointer

Eylül

15:00

1 Saat

Eğitim Salonu

Eczacı

İlaç ve Tıbbi Malz. Depo Sorumluları

1. İstenmeyen Olay Bildirim Sistemi
  • Merkezimizde Hasta ve çalışanların güvenliğini tehdit edebilecek, gerçekleşmek üzereyken son anda gerçekleşmeyen (ramak kala) ya da gerçekleşen istenmeyen olayların bildirilmesini sağlamak
  • Bu olayları izlemek
  • Bildirimlerin sonucunda bu olaylara yönelik gerekli önlemlerin  alınmasını sağlamaktır.
 
2. DÖF Takip Sistemi