Sağlıklı Dişlerle
Hayata Gülümseyin...
Telefon Randevu İçin 182
01.12.2016

Öğrecinilerin Diş Sağlığı ile Yakından İlgileniyoruz...

Merkezimiz 18- 24 Kasım Ağız Diş Sağlığı Haftası” nedeniyle Karşıyaka Özel Eğitim ve Karşıyaka İş Uygulama Merkezi’ndeki 139 öğrencinin ağız ve diş sağlığı taramasını tamamladı.

Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulüpleri’nin çalışmalarına destek veren Karşıyaka ADSM Yönetici/Başhekimi Dt. Ayşe Yıldızhan Altınışık yönetimindeki ekip, Karşıyaka Özel Eğitim ve Karşıyaka İş Uygulama Merkezi’ndeki 139 öğrencinin ağız ve diş sağlığı taramasını yaparak, öğrencilere ağız ve diş bakımını anlattı.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Karşıyaka Özel Eğitim ve Karşıyaka İş Uygulama Merkezi Müdürü Hüseyin Güneş, Müdür Yardımcısı Fidan Gül Sürekli’nin desteğiyle yapılan projede öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı. Muayene olan çocuklar arasından dişleri ile ilgili problemi tespit edilenlerin tedavilerinin Karşıyaka ADSM’de yapılması için tedavi planlaması yapıldı.

Karşıyaka ADSM Başhekimi Dt. Ayşe Yıldızhan Altınışık, “Karşıyaka Kaymakamlığı, İlçe Sağlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen bu projenin içinde olmaktan son derece mutluyuz. Karşıyaka için çok önemli çalışmalar yapan Sağlıklı Yaşam Kulübü’ne destek vermeye her zaman hazırız. Bu projede benimle beraber 4 diş doktoru ve 1 diş teknisyeni ile yer aldık. Çocuklarımızın ağız diş sağlığı taramalarını yaparak tedavi planlarını hazırladık. İleri tedaviye ihtiyaç duyan çocuklarımızın tedavisini yapmak için onları aileleri ile birlikte Karşıyaka ADSM’ye davet ettik. Bu organizasyonda emeği geçen Karşıyaka Kaymakamımıza, İlçe Sağlık Müdürümüze, Okul Müdürümüze, Yardımcılarına ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.