Sağlıklı Dişlerle
Hayata Gülümseyin...
Telefon Randevu İçin 182
10.05.2016

Merkezimizde Ağız ve Diş Sağlığı Şenliği Var...

 

Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Sağlıklı Yaşam Kulüpleri Projesi” kapsamında diş sağlığına dikkat çekerek farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen şenliğe; Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çağırgil, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Hasan Pınarçalı Ortaokulu ve anaokulu öğrencileri, Karşıyaka Anaokulu Öğrencileri ve merkeze muayene olmak için gelen hasta, hasta yakınları ile kurum çalışanları katıldı…

Şenliğin açılışında konuşan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yöneticisi Dt. A. Yıldızhan Altınışık “Vücut sağlığı ağızda başlar, diş sağlığı iyi olan bireylerin vücut sağlığı da iyi olacaktır. Bu bilinci çocuklarımıza benimsetirsek sağlıklı nesiller yetişecektir. Bunun için çocuklarımızın ilk süt dişleri çıktığından itibaren diş hekimiyle tanıştırmak, hayat boyu rutin olarak altı ayda bir kontrollerini yaptırmak gerekmektedir. Ayrıca diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak, doğru beslenme şeklini öğretmek ailelerimize öğretmenlerimize ve biz sağlık çalışanlarına düşmektedir. Karşıyaka ADSM olarak Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulüpleri’yle ortaklaşa yaptığımız şenliğimiz bu yolda atılmış bir adımdır.  Yoğun tedavi hizmeti veren bir kurum olarak bizler geleceğin teminatı olan çocuklarımızı bilinçlendirmek ve sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu koruyucu hekimliğin önemine dikkat çekerek “Burası aslında bir teşhis ve tedavi merkezi ama bugün farklı bir amaç için bir arada olma fırsatı bulduk. Özellikle çocuklarımızın bu atmosferde bulunması hem onların bundan sonraki hayatlarında sağlık hizmetlerine bakış açılarıyla ilgili güzel geri dönüşler sağlayacak hem de diş hekimliği, diş hastalıkları ve diş sağlığının önemi konusunda bir algı yaratacaktır. Böyle bir şenlikle bizleri bir araya getiren ve emek veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel “Önleyici hekimlik gerek tasarruf noktasında gerekse hastalıkların asgariye indirilmesi konusunda oldukça önemlidir. Bu kapsamda çatısı altında bizi bir araya getiren herkese teşekkür ederim” dedi.Karşıyaka Anaokulu Öğrencilerinin “Elif’in Diş Dostları” adlı tiyatro gösterisinin ardından Hasan Pınarçalı Anaokulu ve Ortaokulu Müzik Korosu’nun müzik dinletisi ile devam eden şenlikte izleyicilere neşeli keyifli ve renkli dakikalar yaşatıldı.

Karşıyaka Anaokulu ve Hasan Pınarçalı Ortaokulu öğrencileri arasında gerçekleştirilen Ağız ve Diş Sağlığı temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ve Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr.Yıldıray Çığırgil tarafından verildi. Şenlik öğrencilerin yapmış oldukları resim sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir-haberleri/agiz-ve-dis-sagligi-merkezi-nde-senlik_277713/

http://www.dha.com.tr/agiz-ve-dis-sagligi-merkezinde-senlik_1221967.html

http://www.palo.com.tr/a/a%C4%9F%C4%B1z-ve-di%C5%9F-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-merkezi-nde-%C5%9Fenlik-1457758