Sağlıklı Dişlerle
Hayata Gülümseyin...
Telefon Randevu İçin 182
25.02.2016

Ağız ve Diş Sağlığı Hasta Okulu Başladı.

 

       Merkezimizde Ağız ve Diş Sağlığı Hasta Okulu kapsamında ilk eğitimlerden olan "Diş Protezlerinin Bakımı ve Temizliği" konulu hasta/hasta yakını eğitimlerimiz ilk gerçekleştirdik. Merkezimiz Ağız ve Diş Sağlığı Hasta Okulu kapsamında Koruyucu Diş Hekimliğini etkinleştirmek için okullara, yetiştirme yurtlarına, engelli merkezlerine ve huzurevlerine verdiği ağız ve diş sağlığı konusundaki verdiği eğitimlerine öğle arası bekleme salonlarında bekleme salonlarında muayene sırası bekleyen hasta ve hasta yakınlarını da ekleyerek eğitimlerine ekledi.

      Karşıyaka ADSM Yöneticisi Dt.A.Yıldızhan ALTINIŞIK bekleme salonlarındaki tüm hasta/hasta yakınılarına " sağlık ağızda başlar, bugün bu kısacık arada sizlere protez ve protez bakımı konusunda bilgilendirmek amacıyla toplandık"  dedi.

     Ardından Kurum hekimlerinden Diş Protez Uzmanı Uz.Dt.MEral NİZAM "doğal dişlerini kaybetmiş ve protez diş kullanan hastalara sırasıyla protez diş çeşitleri, sabit ve hareketli protezlerin bakımı ve temizleme işlemlerinin nasıl yapılacağı ayrıca düzenli diş hekimi muayenisinin önemi gibi vb. konularda eğitim verdi. 

     Eğitimden oldukça memnun olan halk Diş İmplantı, diş beyazlatma ve ağız ve diş sağlığı konusunda bilmek istediklerini çalışanlara samimi bir ortamda sorarak sorularına cevap aldı. Hasta/hasta yakınıları çalışanlarının yaklaşımlarını ve verilen diğer hizmetlerlerden de duydukları memnuniyeti dile getiren bazı katılımcılar hizmet veren ekibe teşekkür etti.